רהיטים

ריהוט עתיק – כיצד לשמור עליו

ריהוט עתיק – כיצד לשמור עליו

ריהוט עתיק – כיצד לשמור עליו

ריהוט עתיק הוא נכס צאן ברזל. הריהוט העתיק הוא לא רק פריט היסטורי בעל משמעות סנטימנטלית לרבים, אלא גם ריהוט שימושי ואיכותי, בעל תרומה ומשמעות רבה לעיצוב הבית. השימוש בריהוט העתיק בעיצוב הפך בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולרי, זאת יחד עם פריחתו של סגנון ה"וינטג'". מדובר באופנה המשלבת חזרה אל המקורות, ולא רק בריהוט, אלא גם בלבוש, בכלי המטבח ועוד. אך כמו כל ריהוט, זקוק הריהוט העתיק לתחזוקה שותפת. ולא רק ריהוט עתיק, גם ריהוט רגיל ואפילו ריהוט משרדי שמוזנח לעיתים קרובות, כולם זקוקים לשמירה ותחזוקה על מנת לשמר את הפונקציונליות והמראה של הפריט.

כיצד לתחזק ריהוט, וריהוט עתיק בפרט
חשוב לזכור שלא את כל סוגי הריהוט ניתן להציב בכל חלקי הבית. הריהוט העתיק לדוגמא זקוק לתנאים מאוד ספציפיים ביניהם המנעות מקרינת שמש ישירה, העלולה לפגוע עד ללא היכר במראה ואיכות העץ. ריהוט משרדי גם הוא עלול להיפגע מהשמש, אך גם מתנאי לחות גבוהים מדי העלולים לגרום לחומר ממנו עשוי ריהוט משרדי לסדקים, התנפחות וכדו'. אם בבעלותכם ריהוט שהוא עתיק כדאי לשמור בארבע עיניים על ניקיונו. מחזה נפוץ הוא הדבקת מדבקות בתום לב על ידי ילדים על ריהוט עתיק כמו הדבקת מדבקות לרכב. לכן כדאי לכסות רהיטים עתיקים החשופים לילדים. ניקיון הרהיטים הוא איננו נושא שניתן להתייחס אליו כמובן מאליו. רבים מנקים רהיטים מאוד רגישים בחומרים שאינם מתאימים ובכך בעצם פוגעים בגימור ובאיכות הרהיט. על מנת לנקות את הרהיט באופן המתאים לו בדיוק חשוב להכיר את החומרים מהם הוא עשוי. אם מדובר ברהיט עתיק העשוי מעץ מלא, כדאי לאבק אותו ללא שימוש במים ולמשוח אותו בוקס על מנת למנוע הידבקות נוספת של אבק או שריטה של הגימור. ריהוט משרדי לעומת זאת לרוב איננו עתיק ולכן מגיע עם הוראות יצרן כיצד לנקותו. כדאי לעקוב אחר הוראות היצרן באדיקות על מנת למנוע פגיעה או בלאי. במידה ואתם מתכננים לעבור דירה, חשוב לשים לב לריהוט וכיצד הוא מועבר. בין אם זה ריהוט עתיק, ריהוט משרדי או כל פריט ריהוט אחר, כל מכה או פגיעה קלה ביותר עלולה לפגוע בפריט, ולכן בכל הנוגע להעברת הרהיטים כדאי ומומלץ להיות נוכחים בעת ההעמסה על המשאית על מנת לעקוב ביתר תשומת לב אחר הנעשה.

כיצד לשמור על ריהוט עתיק – לסיכום
הריהוט העתיק עשוי לרוב מחומרים יקרים ונדירים, ומעבר להיותו פריט עיצובי, הוא מהווה קפסולת זמן היסטורית. השמירה על הריהוט העתיק, וריהוט בפרט, היא נושא שלעיתים מוזנח מתוך מחשבה כי הריהוט לא זקוק לתחזוקה. ההיפך הוא הנכון – ריהוט, גם אם אינו עתיק, זקוק לתחזוקה וניקיון, על מנת לשמר את מראהו המקורי ולמנוע שחיקה ובלאי של הפריטים.
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים