רהיטים

ריהוט לבתי קפה

ריהוט לבתי קפה

ריהוט לבתי קפה

ישראלים מאוד אוהבים בתי קפה. כל מי שמסתובב בערים הגדולות, ובעיקר בתל אביב, יכול לראות שבתי הקפה מלאים באנשים שבאים לעבוד, לשוחח עם חברים או סתם לקרוא ספר באווירה אחרת. בתי קפה נפתחים על ימין ועל שמאל ותמיד אפשר למצוא מקום לשבת על כוס קפה.
אחד הדברים הכי חשובים בתהליך של עיצוב בתי קפה הוא בחירות הריהוט לבית הקפה. לכאורה, ריהוט לבתי קפה הוא עסק פשוט מאוד. כל מה שצריך הוא שולחנות וכסאות. אך בפועל מדובר באחת ההחלטות הכי חשובות שאפשר לעשות במהלך הקמת בית הקפה. ריהוט לבתי קפה צריך להיות מעוצב אופן שיתאים לעיצוב הכללי של בית הקפה והוא אחד האלמנטים שהכי משפיעים על העיצוב כפי שהוא משתקף בעיני הלקוח. בנוסף, לריהוט יש השפעה ישירה על ההנאה של הלקוח מהישיבה בבית הקפה ועל כמות הזמן שהוא נשאר בבית הקפה.

התאמת ריהוט לבתי קפה

כשבוחרים ריהוט לבתי קפה, דבר הראשון והחשוב ביותר שצריך לעשות הוא להחליט איזה מין בית קפה זה הולך להיות. האם זה יהיה בית קפה עם תחלופה מהירה שבו אנשים עוצרים לקפה זריז ואולי איזה מאפה וממשיכים הלאה, או שמדובר בבית קפה שאליו יגיעו אנשים לשבת ולאכול בניחותא, לשוחח עם חברים או לעבוד כמה שעות. ההחלטה הזו משפיעה באופן מהותי על בחירת ריהוט לבתי קפה כי הריהוט יקבע איך האנשים יתייחסו למקום. אם למשל תרצו בית קפה מזמין, שיבואו אליו אנשים שיהפכו לקבועים, ישוחחו אלו עם אלו, ישבו לקרוא או לעבוד, ובאופן כללי יבלו בו כמה שעות מדי יום, אתם חייבים לדאוג לריהוט נוח ומזמין, כזה שכיף לבוא אליו ואפשר להרגיש איתו בבית. ריהוט לבתי קפה כאלו כולל בדרך כלל שולחנות גדולים, כסאות מאוד נוחים, מרופדים בדרך כלל ואפילו כורסאות וספות.
אך אם תרצו בית קפה שבאים אליו לזמן קצר ותחלופת האנשים מהירה, עדיף שתבחרו בריהוט פחות נוח. כסאות עץ או מתכת ללא ריפוד ושולחנות קטנים מתאימים יותר לסגנון כזה של בתי קפה.
לאחר שתחליטו מה הסגנון של בית הקפה, כל מה שנותר הוא להתאים את עיצוב הריהוט לעיצוב הכללי של בית הקפה. זו כבר משימה קלה יותר שתוכלו לעשות עם מעצב הפנים.
מאמרים נוספים »
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים