רהיטים

פרקטים ופופים בעיצוב הבית

פרקטים ופופים בעיצוב הבית

פרקטים ופופים בעיצוב הבית

פרקטים הפכו בשנים האחרונות לאלמנטים חשובים ביותר בתחום עיצוב הפנים. לפרקט יש קסם מיוחד – כל חלל, אפילו המשעמם והקר ביותר, יואר בחום על ידי הוספה של הפרקט בצבע ובדוגמה הנכונה. שימוש בפרקטים בתחום עיצוב פנים מקצועי תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות, ויחד איתו חל ריבוי באפשרויות הבחירה – פרקטים בכל הצבעים והסוגים, מקשים עוד יותר על הבחירה של הפרקט המושלם לעיצוב החדר. יחד עם אפשרויות העיצוב משתנים גם המחירים של הפרקטים, ופרקטים כבר אינם פריטי עיצוב השמורים לעשירון העליון בלבד. במאמר הבא נביא לפניכם סקירה של פרקטים בתחום עיצוב פנים ושילובם בעיצוב הבית.

פרקטים – האפשרויות
פרקטים מתחלקים לשני סוגים עיקריים – פרקט עץ ופרקט למינציה. פרקטים מעץ קיימים בשני סוגים עיקריים – פרקט מעץ מלא ופרקט מעץ שכבות. פרקטים מעץ מלא עמידים יותר, מגיעים במגוון צבעים ובעלי גימור יוקרתי של לכה, אך הם גם היקרים מבין סוגי הפרקטים. פרקט מעץ מלא זקוק לליטוש בכל תקופת זמן על מנת לשמור על חיוניותו ועל הברק שלו. פרקט מעץ שכבות זול יותר וגם הוא מגיע במגוון צבעים הודות לסוגי העץ הרבים שניתן להשתמש בהם – אלון, מייפל, אגוז ועוד. גם בפרקט שכבות ישנו צורך בתחזוקה מדי פעם בפעם של השכבה העליונה על ידי ליטוש, לשמירה על המראה המקורי של הפרקט. פרקט הלמינציה אינו עשוי מעץ, מדובר בפרקט סינטטי הזול פי כמה וכמה מפרקט העץ. הפרקט עשוי מעץ גרוס ומעליו מודבקת מדבקת נייר מיוחד עליה מודפסת הדוגמא. העובדה כי מדובר בדוגמא מודפסת מאפשרת מגוון גדול מאוד של אפשרויות וצבעים המתאימים לכל עיצוב פנים. פרקט הלמינציה מגיע בדרגות עובי ושחיקה שונות הייחודיות לכל פרקט. החיסרון היחיד בפרקט זה הוא כי רמת השחיקה שלו גבוהה מזו של פרקט העץ. במקרה של בחירה בפרקט למינציה פופים נכנסים לתמונה. מזה שנים הפופים הפכו לפריט נפוץ בתחום עיצוב פנים, וקיימים במגוון צבעים, צורות ועיצובים. הפופים, לעומת מרבית הרהיטים הקונבנציונליים, הם אמצעי ישיבה נוחים ונעימים, שאינם כוללים "רגליים" אשר עלולות לפגוע בגימור הפרקט. הוספה של פוף לחלל מעוצב עם פרקט יכולה להוות בחירה יוצאת דופן המחממת את החלל עוד יותר ומקנה לחדר תחושה נעימה ויוצאת דופן. יתרון נוסף של הפופים הוא שהם אינם יקרים ומרביתם ניתנים לניקוי בקלות רבה.

פרקטים ופופים – לסיכום
עיצוב פנים הוא תחום המתפתח וגדל בשנים האחרונות, ויחד איתו השימוש בפרקטים. פרקט הלמינציה מאפשר גם לאלו מביניכם שתמיד חלמו על פרקט אבל לא יכלו להרשות לעצמם, אפשרות נהדרת לריצוף, שונה ומיוחד. גם הפופים, בהיותם שונים, צבעוניים ומפתיעים, לא רק שמונעים פגיעה בפרקט אותו רכשתם במיטב כספכם, אלא מהווים אמירה עיצובית יוצאת דופן ושונה, המחיה ומחממת כל חדר ישיבה.
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים