רהיטים

פינות אוכל ומהותן

פינות אוכל ומהותן

פינות אוכל ומהותן

פינת האוכל הינה מקום מפגש, הן משפחתי והן מפגש טעמים. הטעמים הללו לא רק טעמם של המאכלים שכמובן מוגשים בעת סעודה בפינת האוכל או בערב חג משפחתי, אלא גם מפגש של טעמים עיצוביים. פינת האוכל אינה רק "פינה" בבית, אלא מהווה מקום מרכזי במהותו ובמיקומו בבית – לכן כדאי לבחור אותה בקפידה.
מגוון פינות האוכל עשיר: החל מפינות אוכל עגולות, וכלה בפינות אוכל מלבניות מאורכות – ממש כאלו שהיו נהוגות מאז ימי הביניים בסעודות מפוארות. הרי לכם, כבר מימים עברו הייתה פינת האוכל למקום מהותי וחשוב בחיי מלכים ואנשי אצולה, וגם היום – עבור כל משפחה ומשפחה בארץ או מחוצה לה.
בעבר פינת האוכל אפילו זכתה לחדר משל עצמה – חדר אוכל. כיום פינת האוכל בדרך כלל פינת האוכל בדרך כלל ממקומת בחלל המרכזי של הבית – בין סלון הבית, בו מתכנסים בני המשפחה ומבלים את מרבית זמנם, ובין המטבח – שלעיתים אף חשוב ומהותי יותר מהסלון, שהרי דווקא בו קודחים על הסירים ועומלים רבות. את התוצרים של העמל מגישים היכן – בפינת האוכל!
לכן, חשוב שפינת האוכל תהווה מקום נעים לשהות, לסעוד ולבלות עם בני המשפחה. מעבר ליופיה של פינת האוכל חשוב, אם כן, שתהיה פרקטית וגדולה מספיק עבור מספר הסועדים הנהוג בדרך כלל בארוחות. אם אנו נוהגים ומעוניינים גם שתהיה לנו אופציה להרחיב את מספר הסועדים ומשתתפי הארוחה, כדאי ואף מומלץ לרכוש פינת אוכל גדולה, או כזו שנפתחת במקרי הצורך.
פיתחת אוכל נפתחת הינה אופציה נהדרת למי שברשותו חלל קטן. בחלל כזה פינת אוכל גדולה תראה מאסיבית ודומינטטית יתר על המידה, והיא גם תצמצם את מרחב המחיה והתנועה בחלל. אם כן פינת אוכל קטנה עם אופציה להרחבה הינה מצוינת, כך בעת הצורך כאשר אנו מארחים אנשים, נוכל לפתוח אותה והיא תשרת אותה יפה.
סגנון עיצובי וצבעוניות הינם חשובים אף הם. פרמטרים אלה מוסיפים אף הם לתחושת השייכות והנוחות שלנו סביב השולחן. שימושית, שולחן עגול אל מול שולחן מרובע – שונה במהותו. כמו גם העובדה ששולחן עגול אינו תואם לכל חלל אלא רק לכזה המשלב מוטיבים מעגליים כלשהם. פינת אוכל צריכה לא להיות "זרה" בחלל, כי ככזו – היא תשרה אווירה לא נעימה ולא תואמת לשאר החלל – סגנונית ועיצובית.
על מנת שנחוש נוח בפינת האוכל ונרצה לשבת בה עוד ועוד, כדאי לבחור, אם כן, בפינת אוכל התואמת לא רק את טעמנו האישי אלא גם את שאר חלל הבית ושאר רהיטי החלל המרכזי – הסלון הומטבח שהם בדרך כלל ה"שכנים" של פינת האוכל.
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים