רהיטים

עצב את הבית בעצמך

עצב את הבית בעצמך

עצב את הבית בעצמך

לאחר יום של עבודה קשה, לאחר שאתה חוזר הביתה, אין לך יותר מדי דברים שרצים לך בראש. אתה חוזר למקום שהוא באמת שלך, כדי לבלות את השעות האחרונות שלך, ברגיעה עם המשפחה שלך, במקום שנותן לך את התחושה שאתה באמת שייך. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, כמעט הכל יכול להיות מותאם אישית לך, על מנת ליישר קו עם אותה תחושה ביתית שתוארה לעיל. אפשר להתאים את הטלפונים הסלולריים, ברמת העיצוב, הצלצול, כמו גם את המחשב הנייד שלך, ובכלל, כל מה שטכנולוגי יסור אוטומטית לחידושים פרי אותה עגה, שנועדו לתת לך את אותה תחושה ביתית. אבל מה עם מה שלא טכנולוגי? האם ניתן להתאים את הקירות כפי שאתה רוצה? האם מזנונים יכולים להיות מיוצרים כפי שאתה מבקש? ... ברור שכאן ישנה פחות ורסטיליות ואתה לא דינאמי כפי שאתה, כשאתה עובד מול מוצרים טכנולוגיים שסרים למרותך בלחיצת כפתור. המזנון מיוצר באופן מסוים, ולא ניתן להזיזו מאותו אופן. או שכן? ... האמת שכאן התשובה נגזרת הרבה יותר מאופיו היצירתי של שואלה , מאשר מהאובייקטיביות שלה. מה שלא ניתן ליצור בלחיצת כפתור, ניתן ליצור על ידי עבודת עיצוב מרחיקת מחשבה, כזו שמעצב פנים ניחן בה, בתור אחד שיודע לראות כמה צעדים קדימה בתוך הכאוס הקיים, או אפילו בתוך הסדר הקיים, אך לא מספק. פינות אוכל למשל, גם אם לא נוצרו על ידי בקשתו הספציפית של בעליהן, עדיין ניתן לעצב אותן, על ידי הוספת תמונה ליד, הוספת כלי אוכל תואמי ז'אנר נבחר על המפה המעטרת אותן, עד שבסופו של דבר, גם אם לא בלחיצת כפתור, הן הופכות להיות בצלמו של בעל הבית. הדבר תקף גם לתחומים אחרים כמו מטבחים מעוצבים למשל.

ראשית, יש לבדוק את הארכיטקטורה של הבית. אמנם התוכנית לא יכולה להיות אפשרית בשביל כל מעצב, אך זה בהחלט אפשרי לאתר את אותו מעצב, אולי זה אפילו אתה, שיוכל לקחת את הקיים ולהפוך אותו למשאת נפשך הדקורטיבית. כשאנחנו שומעים את המושג ' עיצוב בית ' אנחנו חושבים ישר על סלון, או על פינות אוכל או מזנונים יוקרתיים, יחד עם ציורי קיר, וילונות ואגרטלים מפוארים... אנחנו שוכחים שהמקומות הכי אינטימיים הם דווקא החדרים שלנו, או של ילדינו. התאמת אופים של החדרים לבעליהם, הכרחית ליצירת ההרמוניה הנחשקת, כך שלתכנן את העיצוב הפנימי של כל חדר וחדר, הופך להיות עקב האכילס ובעת ובעונה אחת, גם ההזדמנות הגדולה להתפרע, הן בצבעים מטורפים, והן בכל הקשקושים שאפשר יהיה לעטר בעזרתם את החדר. מדבקות קיר, כוכבים בשמי התקרה, גופי תאורה ענקיים, שאולי היו מוגזמים לסלון, אך בהחלט ניתן להשתמש בהם בחדרי חדרים, על דו המשמעות שבכך.

תאורת פנים היא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. חשוב להתחשב בצבעי הקירות להתאים לכך את צבע האור, ואת אופים של גופי התאורה. כמו שציינו זה מכבר, בחדרים קל יותר 'להתפרע' ולבצע ניסויים, אך בסלון חשוב מאוד לשמור על אווירה עדינה יותר, כיוון שהוא מהווה מכנה משותף לכל יושבי הבית והוא גם מהווה את החיץ שבין מה שמייצג אתכם ושאתם מוכנים להראות לאורחים, לבין מה שמייצג אתכם אבל נשאר בחדרי חדרים...
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים