רהיטים

מטבחים מעוצבים

מטבחים מעוצבים

מטבחים מעוצבים

 

המטבח הוא אחד החדרים הכי שימושיים בבית, יש משפחות שמבלות במטבח ובבישולים יותר זמן מאשר בכל יתר חדרי הבית (בלי להחשיב זמני שינה...). לכן מטבחים מעוצבים הם תופעה ותיקה ונפוצה מאוד, לא רק העשירון העליון בונה מטבח יוקרתי ומעוצב אלא כלל שכבות האוכלוסייה בגלל החשיבות הרבה של חדר זה בבית הישראלי. מטבחים מעוצבים יכולים להיות במגוון רחב ומגוון מאוד של סגנונות ואיכויות גימור, העיצוב יכול להתבטא בשיש, בארונות, בציוד העבודה, בקירות והחלונות וכן הלאה. הנושא של מטבחים מעוצבים הוא דינמי מאוד והאופנות, הטרנדים והחומרים המשמשים משתנים כל הזמן לאורך השנים.

עיצוב מטבחים – אומנות של ממש

עיצוב מטבחים הוא תחום שכאמור מהווה מרכיב משמעותי בשוק הבנייה והנדל"ן בישראל, לאנשים רבים זה חשוב מאוד והם משקיעים משאבים רבים בנושא. עיצוב מטבחים הוא חלק שונה מיתר תחומי הבנייה והשיפוצים בישראל, למרות שכל חדר כולל מרכיבי עיצוב ותכנון מהותיים, יש משהו שונה ומיוחד לגבי המטבח, תשוקה ורגשות רבים העולים בנו לגבי חדר מרכזי ומשמעותי זה. הפקת מטבחים מעוצבים היא אומנות של ממש החל משלב התכנון ופיתוח העיצוב באופן תיאורטי ותכנוני ועד הביצוע של אנשי המקצוע ושילוב ציוד הבישול והעבודה השונה בתוצאה הסופית.

מהותם של מטבחים מעוצבים

לא משנה האם בונים בית חדש או משפצים נכס קיים, בכל מה שנוגע לעיצוב מטבח מושקע ואיכותי יש לשים דגש על תכנון, מחשבה קפדנית ופרטנית על סגנון הבישול של המשפחה, כמות ומהות האנשים שיעבדו במטבח, מכשירים שונים במטבח וכן הלאה. מטבחים מעוצבים חייבים להיות כמובן יפים ומרשימים אך ללא פשרות על השימושיות וההתאמה ללקוח הסופי שבסופו של דבר יבשל במטבח הזה. לרוב מטבח מעוצב יהיה גם שימושי ובעל מאפיינים איכותיים במיוחד, כי דברים אלו הולכים זה לצד זה. בכל מקרה, מטבחים מעוצבים חייבים להיות מטבחי החלומות של בעליהם, מטבחים שבהם המבשלים מקבלים את תנאי העבודה הטובים והמתאימים ביותר ושבהם תענוג צריף לבשל.

מרכיבים של מטבח מעוצב

מטבחים מעוצבים יכולים להיות מתוכננים במגוון רחב של סגנונות ועם מרכיבים שונים של יוקרה ועיצוב. ניתן למצוא מטבחים בסגנון מינימליסטי המאפיין את השנים האחרונות בתחום היוקרה – אלו מטבחים בקווים נקיים, בלי ציוד רב על השיש ובצבעים קרירים לרוב. לחלופין תמיד ישנן הסגנון של מטבחים עמוסים בפרטים, צבעים, ומכשירים, וכמובן שיש סגנונות רבים באמצע, מטבח כפרי, מטבח חם, מטבח צבעוני וכן הלאה.

מבחינת מרכיבים של מטבח מעוצב ניתן למצוא לרוב משטחי שיש איכותיים ומדויקים מבחינת הגימור, יש סוגים רבים של שיש למטבחים מבחינת מאפיינים, עמידות, צבעים וכדומה. הארונות הם גם מרכיב משמעותי במסגרת מטבחים מעוצבים וניתן למצוא שלל סגנונות וחומרים כמו עץ, פולימרים מתקדמים ועוד, יש מטבחים עם "אי" במרכזם או שולחן אכילה משפחתי נחמד ויש מטבחים שבהם הדגש הוא על המשכיות של משטחי העבודה. מכשירי החשמל והבישול הם גם מרכיב משמעותי של מטבחים מעוצבים- לרוב הם יהיו מרשימים ומעוצבים בעצמם, של מותגים חזקים ואיכותיים להשלמת המראה היוקרתי והמעוצב.
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים