רהיטים

מדריך עיצוב הבית

מדריך עיצוב הבית

מדריך עיצוב הבית

עיצוב בית יכול להעשות בדרכים שונות:

o עיצוב פרטי שלנו כראות עיננו.
o עיצוב על ידי תורת הפנג שוואי
o עיצוב על ידי מעצב פנים.

כל אחת מדרכים אלו היא "כשרה" וכל אחד מעצב ומתכנן את ביתו על פי ראות עיניו.

מי שמאמין בתורת פנג שוואי, אותה תורה המאמינה שלאופן סידור הבית יש השפעה חיבית או שלילית על מהלך חייהם של באי הבית, כדאי לו לבחור מומחה בתורה זו שיעצב לו את הבית בהתאם. לעומת זאת, מי שאינו מאמין בתורה זו, יכול לרכוש מעצב פנים אשר יעזור לו להגשים חלומות ולעצב בית בדיוק לפי טעמו הוא, ולפי סגנון חייו. מאוד חשוב להבהיר למעצב הפנים מהי האווירה שאתם רוצים ליצור בית, על מנת שהוא יכול לעצב את הבית בדיוק על פי הצרכים והטעם שלכם. לפי זה יבחרו הצבעים שיהיו דומיננטיים בפנים הבית, והחומרים או הטקסטורות אשר יהיו בשימוש.

הסגנונות הבולטים בתחום עיצוב בתים הם:

-הכפרי 
- הקלאסי
-המודרני/הייטקסטי

לסגנון הכפרי יבחר או יעשה שימוש רחב בעץ אורן וקש וצבעי פסטל. לסגנון הקלאסי יעשה שימוש בהרבה ברזל, בעיקר נברשות מיוחדות וכבדות המזכירות חצרות מלכים ושטחים פרסיים בצבעי חמרה. לסגנון המודרני הייטקסטי, יעשה שימוש רב באלומיניום.

כפי שהוזכר קודם, תורת הפנג שוואי גם כן תופסת חלק נכבד בתהליך של עיצוב בתים. בפנג שוואי מאמינים שהכניסה לבית או סידור הכניסה לבית הינו חשוב מאד היות שהוא משפיע על כמות האנרגיות החיוביות הנכנסות יחד איתו. לכן, כדאי לשים דלת כניסה רחבה לבית אשר תכניס איתה הרבה אנרגיות חיוביות. כמו כן, חשוב שהכניסה תהיה מוארת. כניסה מוזנחת תכניס לבית אנרגיות שליליות.

עיצוב הסלון כדאי שיעשה בצורה משוכלת גם כן. למשל: לא להציב את גב הספות לדלת ולא לרהט בצורה כבדה ומעמיסה. סלון עמוס בריהוט יגרום לזרימת אנרגיה איטית ולא איכותית. בנוסף, כדאי לתלות בבית תמונות שמחות המשדרות אופטימיות ולא תמונות המשדרות אווירה מדוכדכת, היות שאלו דברים שישפיעו גם כן על אנרגיות הבית על פי הפנג שוואי.

עיצוב בית בצורה מודרכת בשנות האלפיים מאד תפס תאוצה. מעטים הם האנשים הבוחרים לעצב את ביתם לבד. אומנם עיצוב "בהזמנה" דורש כסף, אך בית הינו השקעה לטווח ארוך וזהו מקום מבצרנו, לכן זוהי בהחלט השקעה המחזירה את עצמה גם אם לא מבחינה כספית. כאשר מישהו עם ידע וניסיון מעצב בית, הוא חושב על הרבה פרטים קטנים שאנו כחסרי ניסיון בתחום עיצוב לא חשבנו עליהם. עיצוב בית, אינו רק דקורציה אלא גם נוחות, כלומר: עיצוב סלון, עיצוב חדרי רחצה, מטבח או חדרי שינה שיהיו לא רק יפים אלא גם פונקציונלים על ידי ניצול השטח בצורה הגיונית וזהו משהו שרק מי שמתעסק בתחום עיצוב בית בצורה מקצועית, יודע לעשות.

מאמרים נוספים »
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים