רהיטים

מדריך לקניית רהיטים לבית

מדריך לקניית רהיטים לבית

מדריך לקניית רהיטים לבית

כאשר אנו מחפשים לקנות רהיטים לבית, בין אם שלנו או בין אם מצאנו אותו דרך השכרת נכסים, אנו בדרך כלל מתמקדים בשולחן, ספה וארון. במדריך זה ניתן לכם טיפים לקניית כל אחד מפריטי ריהוט אלו.

ספות
ספות הם אחד מפרטי הריהוט שנוחות היא אחד הקריטריונים המרכזיים לקנייתן. זהו קריטריון שעולה אף על המראה. לכן כשקונים רהיטים כמו ספות, צריך להתיישב על כל אחת ואחת מהן, ולא רק להביט בהן מרחוק. בנוסף, צריך לזכור שהן חייבות להיות מותאמות לכל בני הבית, גם לאלו הגבוהים, ולכן לא כדאי לבחור ספה נמוכה אשר תגרום לחוסר נוחות למי מבני המשפחה שיש לו רגליים ארוכות. ישיבה נוחה על ספה היא בזווית של מאה מעלות, לכן כשאתם מנסים לשבת על הספות בחנות, שימו לב לעניין זה. בנוסף, כדאי שהספות שאתם מחפשים, לא תהיינה רכות מדיי, היות שספות כאלו אינן טובות לגב.
כדאי לדעת שספת עור קלה יותר לניקוי ופחות סופגת לכלוך מספת בד, ולכן נשמרת טוב יותר. בנוסף, רהיטים אינם אוהבים שמש ולכן כדאי לבחור ריהוט בהיר יחסית, היות שעליו פחות מורגשת דהיית הצבע. וטיפ אחרון: גם אם יש לכם טעם קצת יוצא דופן, קנו רהיטים סולידיים, דבר שיקטין את הסיכוי שהם ימאסו עליכם. אפשר למצוא ספות בטווח מחירים רחב שנע בין אלף שקלים לעשרות אלפי שקלים.

שולחנות
רוב השולחנות מיוצרים בצורה מלבנית או עגולה. היתרון המרכזי של שולחן עגול הוא: קשר העין שהוא יוצר עם כל המסובים סביבו. יתרון נוסף הוא שאין פינות חדות כמו ששיש בשולחן מלבני, דבר שחשוב בעיקר אם יש בבית ילדים קטנים.
שולחנות מטבח או סלון מיוצרים בדרך כלל מעץ , למרות שאפשר למצוא גם שולחנות זכוכית ואלומיניום. יתרון העץ הוא באווירת החמימות שהוא יוצר ובהיותו לא שביר.

ארונות
ניתן למצוא ארונות מסוגים שונים: קיר, פתוחים, סגורים, עם מראה או בלי. ארונות שונים, מתאימים לסוגי אנשים שונים. למשל ארון פתוח מתאים למי מאיתנו שמסודר יחסית, היות וכוון שהוא פתוח, ניתן לראות את הבגדים המונחים בו. החסרון העיקרי של הארון הפתוח הוא בהיותו חשוף לקליטת ריחות, דבר שהינו קריטי יותר בבית בו מעשנים.

הרבה משפחות מחפשות לקנות לילד ארון אשר יתאים לו, לא רק בקטנותו אלא גם בשנים מאוחרות יותר. אחד הטריקים הידועים, הוא: קניית ארון "מבוגר" אשר יותאם כל פעם לגיל העכשווי של הילד. לדוגמא: כשהילד עוד צעיר, אפשר לשים ידיות צבעוניות או ילדותיות יותר, וכאשר הוא מתבגר, להחליפן.

רהיטים ככלל, ניתן לקנות כ- custom made כלומר: ריהוט שעוצב במיוחד עבורך לפי הדרישות שלך, או בסניפי חנויות רהיטים. קנייה ברשת רהיטים תחסוך לכם הרבה כסף ולעיתים היא לא פחות איכותית מריהוט שיוצר במיוחד עבורכם. לפני כל קנייה כדאי לעשות סקירת חנויות רהיטים עם חברים וללמוד מטעויויהם ומהמלצותיהם.

מאמרים נוספים »
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים