רהיטים

יתרונות תאורת לד בעיצוב הבית

יתרונות תאורת לד בעיצוב הבית

יתרונות תאורת לד בעיצוב הבית

מומחים רבים קוראים בשנים האחרונות להחליף את נורות הליבון לנורות לד. קריאה זו יוצאת הן על רקע איכותן הנמוך של נורות ליבון וכן על רקע העובדה שנורות לד נחשבות הרבה יותר חסכוניות בצריכת החשמל. זו גם הסיבה שבשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר מעצבים אשר מציעים ללקוחות שלהם להשתמש בתאורת לד ולא למהר לקנות תאורה מסוג אחר.

אך קריאה זו של המומחים ושל המעצבים איננה רק תוצאה של דאגה לשלום הצרכנים או לשם חסכון בצריכת החשמל אלא תאורת לד נושאת עימה יתרונות שונים גם בעיצוב הבית, הן באופי בו הנורות השונות בנויות והן כתוצאה מהיתרונות השונים שלה.

במאמר זה אנחנו נציג מספר יתרונות שיש בתאורת לד במסגרת עיצוב הבית. יתרונות אלו, באים לידי ביטוי באופנים שונים כפי שנוכל לראות. לפני שנסביר על היתרונות חשוב לדעת, שאם אנחנו רוצים להשתמש בנורות מסוג לד, הרי שעלינו לא להסתפק רק ברכישתן אלא עלינו לדעת היכן להציב אותן בשביל שהשימוש בהן יהיה יעיל, וכמובן שעלינו לקחת בחשבון  אלמנטים סביבתיים שונים שיכולים להיות מושפעים מתאורה זו. נקודה נוספת היא, עלינו להפעיל את הצד היצירתי בנו על מנת שהשימוש בנורות לד יתבצע בצורה חכמה. הרי בשביל שהשימוש בנורות יהיה נכון, אנחנו צריכים להשתמש בהן בצורה נכונה.

יתרונות תאורה מסוג לד

כפי שציינו מדובר על נורות שבנויות אחרת מנורות ליבון רגילות, אנחנו יכולים לקבל אותן בצורה של ספוטים, אנחנו יכולים להשתמש בנורות מסולסלות, כמובן שאפשר להשתמש ברצועות לדים. כלומר יש לא מעט דוגמאות של עיצוב, כל אחת מהן יכולה להתאים לחדר בו אנחנו רוצים לשלב אותן בצורות שונות.

מה שחשוב הוא, לקחת את אותן נרות ולדעת להתאים לעיצוב הכללי של החדר, על מנת שלא נגלה בטעות שאנחנו יוצרים שילוב שאיננו מתאים. ההתאמה צריכה להיות, מצד אחד על פי העיצוב של החדר ומצד שני על הצרכים שלנו.

כשאנחנו מדברים על הצרכים שלנו, אז עלינו לקחת בחשבון, תאורת לד היא תאורה מאוד מאירה ומאוד חזקה, אך היא לא מחממת ולא מסנוורת. לכן אנחנו יכולים גם להתקין אותה במקומות שונים בחדר בלי לחשוש שמה היא תפגע ביכולת שלנו לראות או לחילופין, שאנחנו לא נפיק ממנה תועלת אופטימאלית. מה שכן, עלינו לקחת בחשבון שייתכן וייכנס אור חיצוני ועל כן עלינו לדעת היכן להציב אותה באופן כזה שנוכל לחסוך בצריכת החשמל יותר ממה שאנחנו חוסכים.

יתרון גדול של תאורת לד הוא שמדובר בנורות שלא מחממות כאמור, לכן אפשר להתקין אותן באזורים מסוימים, קרוב מאוד לחומרים ומשטחים שונים, בלי לחשוש שייגרם להם נזק. למשל, אנחנו יכולים להתקין תאורת לד קרוב למשטחים במטבח או קרוב לשולחן העבודה, שכן התאורה לא תחמם את המשטח וגם לא תגרום לנו אי נוחות כשנשתמש בה. זה מאפשר לנו להתקין נרות לד בקרוב, בצורה שתאפשר לנו להאיר את החדר בכלל ומקומות ספציפית בפרט.
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים