רהיטים

טיפים לבחירת ריהוט לחדרי ילדים

טיפים לבחירת ריהוט לחדרי ילדים

טיפים לבחירת ריהוט לחדרי ילדים


בחירה נכונה של רהיטים יכולה לשדרג חדרי ילדים ולהבטיח להם מקום פנוי למשחקים, בילוי עם חברים והכנת שיעורי בית. במאמר הבא נביא את הטיפים המרכזיים ונסביר למה כדאי להקפיד עליהם


רהיטים משפיעים על האופי של החדר לא פחות מאשר העיצוב. השאלה היא כיצד בוחרים רהיטים שמתאימים לחדרים מסוימים, והאם יש הבדלים בין חדרי הורים וילדים. הורים שבוחרים בצורה נכונה את הרהיטים לחדרי הילדים יכולים ליהנות משורה ארוכה של יתרונות. בצורה כזו הם מפנים מקום בחדר ודואגים לסביבה נעימה עבור בילוי של הילדים עם חברים או בני משפחה. במקביל, הרהיטים שמתאימים לחדרי ילדים עוזרים להם בהמשך בהכנת שיעורי בית, קריאה או ניצול הזמן הפנוי לטובת לימודים.


בדקו את חומרי הגלם

הטיפ החשוב ביותר הוא לבדוק את חומרי הגלם שמהם מיוצרים הרהיטים ולוודא שהם עומדים בסטנדרטים הנדרשים מבחינת בקרת איכות. רהיטים שלא מיוצרים מחומרי גלם המתאימים עלולים לסכן את הילדים ולחשוף אותם לרעלים. זה קיים בעיקר ברהיטי עץ אך נפוץ בחלק מהמקרים ברהיטי מתכת, אלומיניום ואפילו זכוכית.


הגדירו מטרות וצרכים

רהיטים צריכים להיות בעלי ערך פונקציונאלי ואסתטי. על טעם וריח קשה להתווכח ולכן כל הורה מעדיף רהיטים שמעוצבים בצורה שונה, אך הדרישות הפונקציונאליות הן פחות או יותר זהות. הנה למשל כמה שאלות שעליהן אפשר לענות כדי להגדיר את אופי השימוש ברהיטים ובחדר:


  • כמה ילדים ישנים בחדר
  • מה גודל החדר במטרים
  • איזה תאורה יש בחדר
  • מה המרחק של חדר הילדים מהמסדרון או משאר החדרים בבית
  • כמה מקום פנוי יש בחדר
  • מה מסגרת התקציב


הורים שעונים על השאלות האלה לפני שהם מגיעים לאולמות התצוגה יכולים לחסוך לעצמם הרבה מאמץ מיותר. הגדרת מטרות וצרכים מסייעת להורים לבצע סינון גס בין סוגים שונים של ריהוט לחדרי ילדים ולהתמקד רק בדגמים שרלוונטיים עבורם.

ערבו את הילדים

ילדים צריכים להיות מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות ובחירת הריהוט לחדר שלהם. זה כמובן טיפ שמיועד רק לילדים מגילאי 5-6 ומעלה, אך הוא לא פחות חשוב מכל שאר הטיפים. ילדים שמעורבים בבחירת הרהיטים ישמרו עליהם וידאגו לסדר ולניקיון. לעומת זאת, הורים שבוחרים ריהוט לחדרי ילדים בלי לערב את שאר בני המשפחה עלולים לגרום להם לעוגמת נפש.

בדקו מה מרכיב את המחיר

המחיר הנקוב על הרהיטים בחנות בדרך כלל לא מגלם את ההוצאה הסופית מבחינת הלקוח. התפקיד שלכם בתור הורים הוא לבדוק מה מרכיב את המחיר ולשאול האם הוא כולל הובלה, הרכבה, אחריות וכדומה. באותה הזדמנות תוכלו גם לקבל אינדיקציה לגבי רמת האמינות של המוכר. מי שמסתיר מכם מידע לא ראוי למכור רהיטים ועדיף לוותר על התענוג. לעומת זאת, מוכר אמין יעניק שקט נפשי ויוכיח שקיבלתם החלטה נכונה.

הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים