רהיטים

חלונות – פריט עיצוב לבית ולמשרד

חלונות – פריט עיצוב לבית ולמשרד

חלונות – פריט עיצוב לבית ולמשרד

באופן היסטורי שימשו חלונות מאז ולתמיד בתו החוליה המחברת בין פנים הבית לבין החוץ. או במילים אחרות שחיבור בין הבית לבין הסביבה שבה הוא נמצא. עיצוב של חלונות יכול לעתים להעיד על טיבם ואופיים של דיירי הבית. חלונות שמכילים אדניות עם פרחים מעידים על חיים שוקקים בתוך הבית לעומת חלונות חסרי כל אלמנט של קישוט שמשדרים תחושה של קרירות וניכור.

עיצוב של חלונות יכול גם לשרת את המטרה של בעל הבית באם הוא רוצה במכוון לשדר תחושה כלשהי. הדבר נכון בעיקר לגבי בעלי עסקים או משרדים שבעזרת עיצוב של חלונות משדרים ללקוחות מסר עקיף כלשהו שמשרת את מטרתם. בבין אם זה העיצוב או החומר שממנו עשויים החלונות, הם לעולם לא ישאירו את באי המקום השונים אדישים. בין אם במודע או בתת מודע, החלונות משפיעים על הרושם הכללי של הבית או המשרד.

חלונות מדברים

ישנם לא מעט בעלי בתים שמשקיעים במיוחד בעיצוב של חלונות, דלתות ושאר חלקים חיוניים של הבית. לעיצוב של חלונות יש לא מעט השפעה על האווירה שקיימת בתוך הבית. כמו כן יש חשיבות למיקום של חלונות וכן לגודלם. ישנם לא מעט חלונות שממוקמים לא נכון ביחס לשמש וכך רוב היום הם נאלצים להיות מוגפים או מוצלים. גם לתורת הפנג שוואי יש לא מעט מה להגיד בקשר למיקום ולצורה של חלונות. תפקידם שחוליה מקשרת בין הפנים לחוץ נותנת להם הרבה משקל בשמירה על האיזון האנרגטי של הבית. מיקום שגו של חלון יכול להשפיע על כל האיזון החיובי של כל הבית. שווה כבר בשלב התכנון על הנייר לתכנן איפה ולמה ימוקם כל חלון וחלון.

חלונות נושמים

כיום יש ערב רב של סוגי חלונות שמתוכם ניתן לבחור. יש חלונות חשמליים, ידניים מעץ ומאלומיניום. כמו כן יש חלונות שמצוידים בזכויות תרמיות שמסייעות בשמירה על המיזוג בתוך הבית. כשבאים לבחור חלונות לבית חשוב לדעת לאיזה כיוון כל חלון פונה ועד כמה הוא יהיה בשימוש. ישנם חלונות שנפתחים ונסגרים כל הזמן לעומת חלונות שרוב הזמן נשארים סגורים. חלון שאין לו הרבה שימושים בשגרה לא שווה להשקיע בו כמו בחלון שממלא תפקיד מרכזי בחיים השוטפים של הבית. כמובן שתמיד צריך לקחת בחשבון כי במהלך הזמן ישתנו התפקידים של החלונות השונים. החכמה היא לדעת לתכנן זאת כך שבכל רגע נתון ניתן לאטום חלון אחד ולהתחיל להשתמש בחלון השני.
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים