רהיטים

חדרי שינה – ההיסטוריה והווה

חדרי שינה – ההיסטוריה והווה

חדרי שינה – ההיסטוריה והווה

מאז ומתמיד, משחר ימי ההיסטוריה, היו חדרי שינה מקור לסכסוכים ואינטריגות של מנהיגים ומלכים. גורלות של ממלכות הוכרעו כתוצאה מהתרחשויות בתוך חדרי שינה ובין הסדינים של המיטות. יש משהו באווירה ועיצוב של חדרי שינה שהופך אותם תמיד למקור של פעילות חתרנית ומחתרתית.

לא מעט חדרי שינה לאורך ההיסטוריה שינו או שיחמשו רקע לכל מיני התפתחויות. גם כיום, אם מעיף מבט אל עבר אי אלו חדרי שינה בממלכה הבריטית , נראה כי ההרגלים וההעדפות המיניות של נבחרי הממלכה נחשפים תמיד בהקשר של חדרי שינה ומיטות. מעבר לכך שהנבחרים בעצמם אינם שולטים ביצרים שלהם, הרי שלנו כנתינים יש את יצר המציצנות שגורם לנו להציץ בהנאה אל אותם חדרי שינה מפוארים של הנבחרים השונים. גם באגדות הילדים דרך אגב, יש לאותם חדרי שינה תפקיד לא קטן בבניית הרקע של הסיפורים השונים.


חדרי שינה ושינה

מחקרים עדכניים מגלים כי יש קשר ישיר בין העיצוב של חדרי שינה לבין איכות השינה. כמו כן נמצא קשר בין העיצוב של חדרי שינה לבין נושאי החלומות. ישנם גם לא מעט מקרים שבהם נרשמו הפרעות שינה בגלל המבנה והסידור של החפצים במרחב של אותם חדרי שינה. כמובן שאת הכל צריך לקחת בעירבון מוגבל שכן לפעמים, כמו שפרויד נהג לומר, חדרי שינה הם רק חדרי שינה. בינתיים ניתן להתנחם בקריאה חוזרת של ספרו הנודע על פשר החלומות. על הדרך אולי גם נגיע לתובנות חדשות לגבי תפקידם של חדרי השינה על איכות שנתנו.


חדרי שינה ופנג שואי

על פי צורת הפנג שואי יש חשיבות לדרך ולאופן שבו אנו מארגנים ומעצבים את החפצים בתוך המרחב של חדרי הבית, כולל חדרי שינה. כלומר, מיקום של מיטה במרכז של חדר השינה או בצמוד לקיר יכול לשנות את כל הצ'קרות שבית. בנוסף, חשוב לזכור כי אנו מבלים בערך רבע מחיינו בתוך המרחב של חדרי שינה. בחישוב מצטבר אנו מבלים מספר שנים לא מבוטל בתוך חדרי שינה. לכן כדאי לחשוב היטב על איך אנו מבלים את הזמן בתוך חדרי שינה כל עוד אנו לא ישנים בהם. ככלות הכל רבע מחיינו בממוצע הולך על שינה. השאלה מה אנו עושים בשארית הזמן, הינה השאלה שכל אחד צריך לשאול את עצמו. מי שלא מצליח למצוא תשובה אז אולי כדאי לישון על זה. אולי התשובה תבוא בחלום או בחלומות. אז לילה טוב וליל מנוחה מירושלים, כאן תמו שידורינו...
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים