רהיטים

התאמת ריהוט הבית לעיצוב המטבח

התאמת ריהוט הבית לעיצוב המטבח

התאמת ריהוט הבית לעיצוב המטבח

מטבח הוא אחד החללים המרכזיים בכל בית, מכיוון שבו מתרחשת ההתכנסות המשפחתית וסביבו נוצרות אינטראקציות יום יומיות בין כל בני המשפחה. החידושים שהוחדרו לתחום עיצוב הפנים של החלל הביתי הובילו לכך, שמרבית בתי אב בישראל מעדיפים היום את המטבח הפתוח שניתן לצפות על המתרחש בו מחדר האירוח או מחדר המשפחה שחולקים עימו את החלל המרכזי של הבית. החיבור בין המטבח לשאר החללים בבית יוצר רצף עיצובי שמצריך להתאים את מראה המטבח לעיצוב של שאר הבית וגם את ההפך, כי זה גם מצריך בחירה משכילה של הריהוט והעיצוב של הבית למראה של המטבח. כך למשל בחירת שיש מעוצב למטבח צריכה להיעשות תוך התאמת הצבע והסגנון הן לגודל המקום שמוקדש  למטבח והן לשאר אביזרי עיצוב  הפנים כמו ריהוט ואלמנטים של טקסטיל ותאורה. כמו  כן, השאיפות להשגת המטבח המעוצב בסגנון ספציפי, צריכות להילקח בחשבון גם כאשר בוחרים ריהוט לחדר האירוח או לפינת האוכל הסמוכים אליו.

שילובים אפשריים בין הסגנונות

בתחום עיצוב המטבח שולטים כיום כמה סגנונות בולטים כמו הסגנון הכפרי והסגנון המודרני בעל קווים נקיים. המאפיין העיקרי של כל אחד מהסגנונות הללו קשור לעיצוב החיצוני של חללי האחסון ולבחירת שיש מעוצב למטבח, מכיוון שמשטחי השיש ואזורי האחסון תופסים את מרבית המקום במטבח ולכן גם מושכים את מרבית תשומת הלב. בעת בחירת סגנון המועדף עליכם זכרו כי ניתן לשלב בין כמה סגנונות על מנת ליצור מטבח המעוצב על פי טעמכם האישי שיתאים במדויק לצרכי המשפחה. השלב הבא יהיה התאמת ריהוט הבית לשילוב שבו בחרתם. אם למשל אתם מעדיפים את המטבח העתידני בעל העיצוב המינימליסטי, זה יהיה גם הסגנון שיוביל אתכם לבחירת מוצרי התאורה והריהוט עבור החדר הסמוך למבטח. אם מדובר על פינת אוכל, כדאי להציב בה שולחן אוכל עשוי מזכוכית ולהתקין בה מנורה בסגנון תואם. אם זהו חדר אירוח, קו העיצוב של הספה שתעמוד במרכזו צריך להתאים לצבע ולגימור של השיש ושל ארונות המבטח.

חשיבות של התאמת הצבעים

שיש מעוצב למטבח מגיע במגוון גימורים וצבעים ומכיוון שמדובר על אחד החלקים הבולטים במטבח, בחירת הצבע והמרקם  שלו צריכים להיעשות תוך בחינת המגמות הצבעוניות ששולטות בבית כולו ולהפך. אם למשל אתם מעוניינים להתקין שיש בהיר שמוסיף המון אור לחלל המטבח, תוכלו ליצור שילוב מעניין במידה ותשלבו עם הבחירה הזו רהיטים כהים שיספקו את הקונטרסט הדרוש ליצירת אווירה הרמונית. במידה ואתם מעדיפים שיש בעל מרקם חלק וצבע אחיד, תוכלו לבחור בריהוט ומוצרי טקסטיל צבעוניים יותר שיוסיפו אופי לחלל הפתוח וניגודיות מעניינת לאווירה בבית. זכרו כי הסוד ליצירת האיזון הנכון הוא בהתאמת השיש לספה ולוילון, מכיוון שאלו הם אביזרי העיצוב שמושכים את העין ויוצרים מסגרת עיצובית ייחודית לחלל בית.

הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים