רהיטים

הרחבת חלל המגורים באמצעות דקים ופרגולות

הרחבת  חלל המגורים באמצעות דקים ופרגולות

הרחבת חלל המגורים באמצעות דקים ופרגולות


מה אנשים מבקשים לעצמם כאשר עונת האביב הולכת ומתקרבת? ובכן, כאשר שעות היום מתחילות להיות ארוכות יותר אנשים מעדיפים לנצל את שעות האור והחום ולשהות יותר מחוץ לבית מאשר בתוכו. לכן, רבים מתחילים לתכנן שינויים בבית שגם יעלו את  ערכו של הבית וגם יהפכו את החיים בבית לנעימים הרבה יותר – הם עושים זאת, בין השאר, באמצעות הוספת דקים ופרגולות בחצר הבית.

חוסר הוודאות בשוק הדיור יכול לגרום לכך שאנשים יבחרו לחדש את הבית הקיים במקום למכור את הבית ולרכוש בית חדש עם שטח אדמה בחוץ. וכיצד הם יכולים לשפר את הבית שלהם על מנת שיוכלו לנצל את שעות האור?

ובכן, אחד הארכיטקטים טוען שאחת הדרכים האפקטיביות ביותר להגדלת שטח המגורים של הבית, הוא פשוט להתרחב החוצה לכיוון האחורי של הבית, אל עבר הגינה, באמצעות בנייה של דק מקורה בפרגולה. משטח חיצוני זה אפשר לקשר אל פנים הבית על ידי פתיחת הקיר האחורי של הבית.

כיצד לפתוח ולהרחיב את חלל המגורים?

החלפת הקיר בדלתות זכוכית מהרצפה ועד לתקרה היא דרך פופולארית מאד כדי לפתוח ולהרחיב את מרחב המחיה בבית אל עבר החצר. דלתות מתקפלות, דלתות הזזה או באמצעות הוספת דקים ופרגולות בחצר הבית הן דרך מצוינת לצורך סגירת פתחים אלה.

איך יוצרים תחושה של המשכיות?

ברגע שהאזור נפתח לחצר, אפשר לבחור אפשרות אחת מבין האפשרויות השונות שתורמות ליצירת מראה פנימי שהולך ונמשך החוצה, תוך שימוש במגוון של חומרים. אפשר להתאים את הריצוף בחוץ לריצוף של החדר שנמצא בתוך הבית (למשל, בחוץ דק ובתוך הבית רצפת פרקט). יש המשתמשים בריצוף שמאד מחמיא הן לחלל הפנימי והן החיצוני, כזה שמשלב בין עץ, בטון, אריחים או דק.

האפשרויות הקיימות לבניית החלל החיצוני

דק – השימוש בדק הוא פופולארי ביותר כי לעיתים קרובות ניתן להתאים בקלות את גובה הרצפה בתוך הבית לגובה הריצוף שמחוץ לבית. לעומת זאת, בעת שימוש בבטון או באריחים יהיה צורך בחפירה כדי להתאים את גובה הרצפות בשני החללים.
פרגולות או מרפסות – פרגולות או מרפסות מציעות הגנה נוספת מפני פגעי הטבע, וניתן להוסיף להן גם תאורה קבועה שתגדיל את השימוש ואת השהייה במקום.

חדר שמש – מדובר בחדר מוקף בקירות זכוכית שמשפר את הגישה של האור והחום אל תוך החדר. חדר שכזה מצוין בעיקר באזורים שבהם שקר מאד בחורף, אבל אם מוסיפים להם וילונות מסך או דלתות מתקפלות, אפשר ליהנות מהחדר גם בחורף וגם בקיץ.

מטבח חיצוני – חלפו הימים בהם אבא עמד בחוץ ליד הברבקיו בזמן שאמא הכינה סלט בתוך הבית. ברבקיו הוא אירוע חברתי והיום מטבח חיצוני הוא פופולארי מאד ומשמש כחלל עבודה מובנה שיכול לכלול גם תאורה קבועה ואפילו תנור גז ומקרר.

פטיו – הפטיו הוא אופציה נהדרת ועמידה לאורך שנים מפני בלאי, בין אם הפטיו מרוצף בבטון או באריחים. הריצוף יכול להיות מותאם בקלות לסגנון של הריצוף הפנימי ויש גם אפשרות לרצף את הפטיו בבטון צבעוני שיוסיף אסתטיקה ויתאים לעיצוב הבית עצמו.

לאתר בנושא דקים ופרגולות
הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים