רהיטים

המדריך לעיצוב חדר השינה

המדריך לעיצוב חדר השינה

המדריך לעיצוב חדר השינה

המדריך לעיצוב חדר השינה

אדם ממוצע ישן כשליש מחייו הבוגרים. בחדר השינה, נוהגים אנשים רבים גם לצפות בטלוויזיה, להקשיב למוזיקה, לעיתים גם לעבוד במחשב, לפתור תשבצים ועוד. בשל חשיבותו הרבה של חדר השינה ולשם ההרגשה הנעימה, הרגועה והרומנטית בחדר מרכזי זה, אין להקל ראש במלאכת העיצוב שלו. אז מה הייתם רוצים לראות כשאתם פוקחים את העיניים בבוקר?

מרכז החדר - המיטה

אלמנט מרכזי בכל חדר שינה הוא כמובן המיטה. בדרך כלל, חדר השינה או חדר ההורים יכילו מיטה גדולה למדי. עם זאת, יש מגוון גדול של סוגי מיטות וגדלים מעבר לסטנדרט. יש מיטות עם תוספת גב שמגדילה אותן ויש כמובן גם מיטות שניתנות לקיפול ותופסות מעט מקום. בחירת המיטה תשפיע על המראה הכללי של חדר השינה ולכן ראוי לבחור סגנון שמדבר אליכם, רטרו או מודרני, בעל קווים רכים או זוויות חדות.

חשוב מאוד שהמזרן יהיה בריאותי ומומלץ שלא להעמיד את המיטה מול הדלת אלא בחלק הפנימי יותר, במרכז. אם יש לכם בית קטן או למשל חדר שינה קטן, תוכלו לבחור מיטה שניתן לקפל או להרים לתוך ארון. ניתן לבחור ספה הנפתחת למיטה כפולה ויש גם מיטות המיוצרות במידות מיוחדות.

פתרונות אחסון ותליה

מלבד המיטה, גם ארון הבגדים משפיע מאוד על האווירה בחדר השינה ולכן - כדאי לבחור נכון. עדיף למקם את ארון הבגדים המרכזי בקיר הפנימי של החדר ולא מול דלת הכניסה. כדאי לבחור ארון גבוה, כך שיהיה ניצול מקסימלי של החלל. בנוסף, עיצוב חדר שינה נעים, איכותי ופרקטי, יכול לכלול גם פתרונות אחסון נוספים לצד או בתוך הארון. ניתן למקם גם פתרונות תלייה, ניתן לרכוש ארונית אחסון לנעלים, אפשר למקום מתחת למיטה קופסאות אחסון בעלות גלגלים לשליפה נוחה. לחובבי הקריאה של עיתונים או ספרים, מומלץ למקם שידה נאה ליד המיטה. שידה זו תספק מראה אסתטי, ותשמש גם כפתרון אחסון לספרים או למגזינים. על השידה ניתן להעמיד תאורה נאה או עציץ.

טיפים נוספים לעיצוב מנצח

אחרי בחירת המיטה, הארון והשידה, ניתן להמשיך בתהליך העיצוב ולשפר עד מאוד את מראה חדר השינה. למשל:

·         ניתן לעצב את הרצפה בדרכים שונות בהתאם לתקציב ולטעם – ניתן להזמין רצפת פרקט יפה מעץ טבעי או חומר סינטטי. לחילופין, שטיח אלגנטי יכול בהחלט לשדרג את מראה החדר.

·         צבע הקיר – מומלץ לבחור צבעים בהירים שיוצרים תחושה מרווחת יותר. לא חייבים צבע לבן, יש גם גוונים רבים אחרים, יפים להפליא.

·         גופי תאורה צריכים להיבחר על פי מראה וכן על פי עוצמת תאורה נדרשת. אפשר למקום תאורה נשלטת, שניתן לכוונן על פי הצורך.

·         גם תוספת של מראה גדולה ושל תמונה יפה אחת לפחות, יוסיפו סגנון ואווירה וכך גם ווילונות יפים או לחילופין – תריסי משיכה. 

הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים