רהיטים

המדריך המקיף לעיצוב הבית

המדריך המקיף לעיצוב הבית

המדריך המקיף לעיצוב הבית

הבית הוא המקום בו מרבית האנשים מבלים את רוב שעות היום.עיצוב נכון של הבית, על שלל החדרים השונים שבו, מאפשר לכל אחד איכות חיים משופרת ומשרה אווירה נעימה. באמצעות כמה כללים ניתן לשפר את עיצובו של הבית לאין ערוך ולהפכו לבית החלומות.

עיצוב חדר השינה

עיצוב נכון של חדר השינה יתבסס על כללים כגון:

·        מיקום נכון – את המיטה מומלץ למקם בחלק המרכזי של החדר ולא בצמידות לאחד הקירות. באמצעות כך, מתקבלת תחושת חמימות לצד מראה הרמוני. את הארון כדאי למקם סמוך לקיר פנימי של החדר, ומשני צידי המיטה רצוי למקם שידות אלגנטיות.

·        פתרונות אחסון – מלבד ארון מרכזי, ניתן להוסיף גם ארונית לנעלים וכן ארגזי אחסון תחת המיטה. היבטים כאלה מסייעים לשמור על סדר וארגון.

·        באמצעות שטיח יפה או ווילונות מעוצבים ניתן להוסיף מראה חמים או יוקרתי, לפי הטעם.

·        צבעי קיר בהירים ותוספת של מראה יוצרים תחושה של חלל מוגדל. תאורה מספקת משלימה את העיצוב. מומלץ למקם כמה גופי תאורה שונים כגון ספוטים, תאורת תקרה, תאורת לילה.

עיצוב הסלון

עיצוב נכון של הסלון יכול להתבסס על מספר טיפים בסיסיים וחשובים:

·        עיצוב הדלת – בחירה נכונה של דלת הכניסה המובילה אל הסלון, חייבת להתאים לעיצוב הפנימי של הבית. כמו כן דלת פנים מהווה גם היא אלמנט עיצובי לא פחות מכל רהיט מרכזי. זאת, בנוסף על תפקידה ביצירת הפרדה בין חללים וחדרים שונים. חשוב שתהיה הרמוניה בין כלל הדלתות לבין כלל הרהיטים בבית. 

·        מערכת ישיבה – בחירת מערכת הישיבה של הסלון צריכה לשלב בחבילה אחת אסתטיקה וגם נוחות. לא מספיק שהספה או הכורסה יראו יפים ומרשימים. הם צריכים להיות גם נוחים לישיבה ולא פחות חשוב – מותאמים לגודלו של הסלון. ספה גדולה מדי תייצר תחושה של עומס ושל סלון קטן וצפוף.

·        גומחות ונישות מספקות עיצוב צעיר ומודרני. נישות מתאימות לצורך מיקום מקלט הטלוויזיה, יצירת אזורי אחסון, תחליף למדפים. בנוסף, כדאי לחשוב על גופי תאורה מרשימים, שימוקמו מעל מרכז הסלון, ליצירת עיצוב שובה לב.

מטבח ואמבטיה

את עיצוב הבית ישלימו כמובן עיצוב חדר הרחצה והמטבח. טיפים חשובים לצורך כך יהיו:

·        אריחים מרשימים – אריחים מרשימים ויפים להפליא, מוסיפים אסתטיקה רבה הן למטבח והן לחדר האמבטיה. מי שלא רוצה להחליף אריחים קיימים יוכל לעשות שימוש מושכל במדבקות קיר עמידות, המיושמות על גבי אריחים קיימים.

·        אי מרכזי – מטבח מודרני הולך מצוין עם אי במרכזו. אי מסוג זה משפיע על עיצוב הבית כולו והוא גם פרקטי מאוד.

·        עץ ופרזול – מטבחי עץ חזרו לאופנה ובגדול. מגמה נוספת היא מיעוט השימוש בחלקי פרזול. התקנת מטבח או ארון אמבט ללא ידיות או עם ידיות מינימליסטיות יוצרת מראה נקי ומודרני.

הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים