רהיטים

בחירת ריהוט גן איכותי בחמישה שלבים

בחירת ריהוט גן איכותי בחמישה שלבים

בחירת ריהוט גן איכותי בחמישה שלבים

בחירת ריהוט גן איכותי בחמישה שלבים

אם תמיד חלמתם על בית עם גינה פרטית, המאמר הזה הוא עבורכם. לגינה יש את הפוטנציאל להיות "חלקת גן העדן" הפרטית של בני הבית ולהוות מקום מפלט שאמור להשרות רוגע. תכנון נכון של הגינה יאפשר זאת, כאשר אחד הפרמטרים שחייבים להילקח בחשבון הוא ריהוט הגן. אז איך בוחרים ריהוט גן שיהיה איכותי באמת, ושיתאים בדיוק לצרכים שלכם? הנה חמישה דגשים בדרך לביצוע המשימה.

הגדרה הראשונית של הצרכים

התחום של ריהוט גן נחשב כיום לרחב ביותר, עם מגוון עצום של רהיטים אופציונאליים. לכן, צעד מרכזי ראשון בדרך לתכנון הנכון של הגינה הוא הגדרת הריהוט הנדרש. ההחלטה צריכה להתקבל לאחר שמבינים מה מספר האנשים שאמורים להשתמש בריהוט, פונקציה של מספר בני הבית אך גם הייעוד של הגינה (אירוח, למשל). הבחירה המקובלת היא בריהוט עדין וטבעי ככל האפשר, כשניתן לחשוב על הוספת ריהוט אלטרנטיבי יותר.

השוואת מחירים

תכנון תקציב עיצוב הגינה, כולל רהיטי הגן, הוא חלק בלתי נפרד בהליך הבחירה. בחלק הארי של המקרים, ההוצאות עבור הרכישה נוטות להיות סבירות בהחלט. עם זאת, מומלץ לבחון מהי העלות הסופית ואילו אופציות מתיישבות עם התקציב שהוגדר. מומלץ לבדוק הצעות מחיר לרהיטים אצל יותר מחנות אחת.

בחירת חומרי הגלם

החומרים מהם עשויים הרהיטים משפיעים בצורה משמעותית על הכדאיות של כל בחירה. בין החומרים המקובלים לרהיטי גן ניתן למנות עץ, פלסטיק, ראטן, בקבוק, זכוכית, אלומיניום ועוד. מעבר להשפעה של כל חומר על המראה הכללי, צריך לקחת בחשבון שיש לו מאפיינים שונים, כמו גם הוראות תחזוקה שונות. אפשר לטעון כי החומרים הטבעיים מצריכים מעט יותר עבודות תחזוקה, אך המראה שלהם משתלב בצורה מיטבית בגינה הנתונה.

חשיבותה של תאורה

כשמעצבים גינה, צריך לקחת בחשבון שייתכנו תרחישי תאורה שונים, כמו גם מצבים של חוסר תאורה. תכנון נכון של התאורה המלאכותית יכול להוות יותר מאשר היבט פונקציונלי, אלא אף לשדרג את מראה הגינה ולהבליט את כל מה שדורש הבלטה. בחירה מקובלת ואף הגיונית היא לבחור בפתרונות תאורה ממוקדים, שמאירים את הרהיטים, לצד תאורה כללית יותר.

רכישת סוכך לגינה

הגינה, מעצם ההגדרה שלה, צריכה להיות מקום בו כיף לשבת בכל תנאי מזג האוויר. סוכך לגינה מאפשר את זה בדיוק. כשרוכשים סוכך לגינה, חשוב לוודא את ההתאמה שלו למאפייני הגינה, למשל מבחינת החשיפה הטבעית של הגינה לשמש – לסוכך, אחרי הכול, יש תפקיד פונקציונלי מוגדר. יש לראות מהי שיטת הפתיחה של הסוכך והצורה שלו, תוך התאמה לשימושים שמייעדים לו בני הבית (מבחינת הגמישות בפתיחה שלו, למשל).

היות ומדובר באחד הפריטים אשר ההשפעה שלהם על מראה הגינה היא הגדולה ביותר, חשוב לבחון היטב את המראה האסתטי של הסוכך. סוככים מגיעים במגוון חומרי גלם ומעוצבים בשלל סגנונות, כך שזו לא משימה מורכבת מדי למצוא סוכך שמבטא את הרצונות של בני הבית במידה הרבה ביותר.

הקמת אתרים
  כל הזכויות שמורות כל רהיט 2010 : פורטל רהיטים